Van het uiterste puntje van Spanje, dwars door de Schotse Hooglanden en door naar de poolcirkel. Auteurs Bart Giepman en Bonita van Lier nemen je in het boek Perron Europa over miljoenen kilometers aan spoor mee met de trein kriskras door Europa.
Alsof we nog niet goed redenen hebben om de trein te pakken, geven Bart, Bonita en het team van Railtripping.com ons vijftig mooie routes om uit te proberen in het boek Perron Europa. Dit boek ziet er niet alleen uit als een plaatje, het leest ook praktisch. Of je nu naar de bergen wil of op citytrip; de gids beschrijft lange en korte routes, met dromerige foto’s én uitleg van de route. De reizen beginnen in Nederland of België, zodat je de routes op duurzame manier kunt volgen. Daarnaast vind je in het boek praktische uitleg over Interrail, reserveringen en hoe je de tickets boekt.
Treinexperts
De auteurs van het boek reizen al meer dan twintig jaar met de trein door Europa, zowel privé als voor werk. Bart werkte in de communicatie bij onder andere NS, Deutsche Bahn en Eurail en Bonita was jarenlang redacteur bij NS en de bladmanager van Rails en Spoor. Echte treinexperts, dus! Samen met het team van Railtripping schreven ze dit boek voor iedereen die graag met de trein op reis wil, maar niet weet waar te beginnen.
Maak kans
Als échte treinreisfans mag dit boek natuurlijk niet ontbreken in je boekenkast. Perron Europa is onder andere te koop bij Uitgeverij Fjord en te bestellen via Bol.com voor 29,50 euro, maar misschien ben jij wel één van de gelukkige winnaars van onze winactie! We mogen namelijk twee exemplaren weggeven! Hoe? Dat lees je hieronder:
- Volg ons op Instagram óf Facebook;
- Laat hieronder in de comments weten wat volgens jou de mooiste treinroute in Europa is.
Meedoen kan tot met zaterdag 14 oktober. Winnaars krijgen op zondag 15 oktober bericht van ons via mail.
De winactie is gesloten. Bedankt voor het meedoen!
Ruben
De mooiste treinroute in Europa is moeilijk te kiezen. Ik ben verwend door ieder jaar wel eens een uitje in Zwitserland te maken met de trein. Als ik écht moet kiezen, doe mij dan maar het traject van Tirano via de Berninapas naar St Moritz. Maar ook het stukje Zermatt – Gornergrat staat erg hoog op mijn lijst.
Ik besef wel dat dit klassiekers zijn die door velen gekozen worden.
Misschien moet ik er werk van maken om in andere landen rond te treinen. Hebben jullie nog wat inspiratie voor mij?
Jenny Smit
De treinreis van Zermatt naar de top van de Gornergrat is mijn favoriete treinreis van Europa. Maar eigenlijk vond ik alle trajecten in Zwitserland mooi.
Arjo Van der Steen
Belgrado – Bar.
Het is in de eerste plaats prachtig, maar met daarnaast de beleving van het oude materieel, op ieder station een stationschef, de traagheid van de trein en de gemoedelijke sfeer maken deze rit tot een waar museumrit van de relatief recente geschiedenis. En voor een zeer laag tarief wordt je bijna 12 uur vermaakt met prachtige uitzichten.
Sofie
Deze zomer de trein genomen langs de Côte d’Azur. Prachtig!